Zajímavé Odkazy:

www.svd-jzm.cz  (spolek fungující za účelem společného prosazování podpory přitažlivé a ekologicky šetrné veřejné dopravy ve vymezeném prostoru jihozápadní moravy s vazbami na přilehlou oblast dolního Rakouska)                                                            .........no koukněte projížďka tímto vláčkem stojí za to :o)

 

 

http://www.obecpreskace.cz/clanky/podzemi.html                                                                                                                                                                                      Podzemí, malé ale milé:o) kouzelné, to musíte vidět..

 

 Další zajímavé místo:

zaniklá osada jménem Mstěnice (u Hrotovic, resp. Rouchovany) GPS: N 49°4.71530', E 16°4.28820' , existovala pouze pár generací a to ve středověku, velmi působivé místo, člověk zde cítí vyzařovat energii. Zdejší průzkum zde skončil v roce 2009... Dnes hrozí, že se vesnice opět schová pod vrstvu orné půdy, a nebude více možné toto místo navštívit, proto doporučuji, pokud Vás místo zajímá, navštivte ho co nejdříve...

.                                                              

 Asi 4 km jižně od Hrotovic, vede zeleně značená turistická stezka a cyklotrasa č. 401

 odkaz na historii: http://hrotovice.unas.cz/mstenice/mstenice.htm

 

Pokud jste kutilové, nebo by vás zajímaly kutilské výtvory, pak mohu doporučit:

http://www.muzeumkutilstvi.cz/

Muzeum, kde se například nachází toto vozítko: